NOBAG Nobs Engineering AG, 1919 yılında kurulmuş olan NOBS MASCHGINENFABRIK AG firmasının devamı niteliğinde 1193 yılında yeni adıyla üretimini sürdürmüştür. Uzun yıllardır, NOBS ismi dilme hatları ve ekipmanları ile özel amaçlı makinalar konusunda mükemmelliği temsil etmektedir.

NOBAG Firması 3 ana alanda makina ve hat üretmektedir:

1- Hassas Dilme Hatları
Özellikle dar toleranslar ve çok ince band şeritler (0,03 mm’den itibaren) söz konusu olduğunda NOBAG Firması sektöründe liderdir. Başlıca ürün grupları şu şekildedir:

– Müşteriye Özel Dilme Hatları
Hafif Üretimler için Dilme Hatları
Orta Seviye Üretimler için Dilme Hatları
Ağır Seviye Üretimler için Dilme Hatları

– Trafo Sacları için Dilme Hatları
Standart Dilme Hatları
“Compact”
“Ergo”
“SLM 30 ES”

– Dilme Üniteleri

– Makina Ekipmanları

2- Müşteri Taleplerine göre Üretilen Özel Amaçlı Makinalar
– Deneyim alanları:
Endüstriyel tesis inşaatı
Özel amaçlı cihazlar
Otomatik makineler

 3- Soğuk Şekillendirme Presleri
NOBAG, çelik, alüminyum ve bakır alaşımlarından yapılmış içi boş ve dolu parçaların derin çekme ve soğuk şekillendirme işlemleri için mekanik ve hidrolik presler geliştirir ve üretir. Form verme talepleri karşısında bu konuda uzman bir yetkinlik merkezi olarak, içi boş parçaların üretimi bizim gücümüzü göstermektedir.

Yüksük Presi Hattı

Küçük ve orta kalibreler için Kovan Presleri ve Kalıpları

M Ü M E S S İ L L İ K L E R

 • FEINTOOL

   

  HASSAS KESME teknolojisinde dünyanın en bilinen markalarından biri olan FEINTOOL, kalıp teknolojisinin verdiği güçle, mühendislikten hassas kesim parçalarının seri üretimine kadar hassas kesimin bütün prosesleri için müşterilerine her türlü desteği sunmaktadır.

   

  İNCELE

 • BRUDERER

   

  BRUDERER, 1943 yılında Bay Egon BRUDERER tarafından kurulduğundan beri yüksek hassasiyet, performans, güvenilirlik ve yüksek verimlilikteki pres teknolojisinde kalitenin garantisi olmuştur.

   

  İNCELE

 • ARKU

   

  Fabrikaları Almanya / Baden Baden’da bulunan ve 1928 yılından beri sac metal alanında faaliyet gösteren ARKU MASCHINENBAU GmbH, şu anda yaklaşık 200 çalışanı ve Almanya, Çin ve ABD’de bulunan Düzleştirme ve Çapak Giderme Merkezleriyle alanında pazar lideri olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

   

  İNCELE

 • NOBAG

   

  NOBAG Nobs Engineering AG, 1919 yılında kurulmuş olan NOBS MASCHGINENFABRIK AG firmasının devamı niteliğinde 1993 yılında yeni adıyla üretimini sürdürmüştür. Uzun yıllardır, NOBS ismi dilme hatları ve ekipmanları ile özel amaçlı makinalar konusunda mükemmelliği temsil etmektedir.

   

  İNCELE

 • PEM-TEC

   

  PEMTec, hassas elektro-kimyasal mekanik işleme metoduyla çok zor parçaların üretimi konusunda uzmanlaşmış bir mühendislik firmasıdır. 1995 yılında ALMANYA Saarland’da kurulan PEMTec 2003 yılında Fransa Forbach’da bulunan yeni fabrikasına taşınmıştır.

   

  İNCELE

 • IMEAS

   

  1966 yılında kurulmuş olan IMEAS, ‘Makine, Ekipman ve Özel Aparatlar’ alanında üretim yapan bir İtalyan firmasıdır. Kurulduğu günden itibaren, paslanmaz çelik, yüksek alaşımlı çelik, titanyum, alüminyum, ahşap, plastik, kauçuk ve çeşitli alaşımlı malzemelerin işlenmesi alanlarında makineler üretmiştir.

   

  İNCELE

 • PERO

   

  1953 yılında Almanya’da kurulan PERO, adını firmanın kurucusu olan Peter Erbel’den almıştır. Metal parçaların yıkanmasında geliştirdiği teknolojiler ve geliştirdiği farklı makina tipleri ile bu alanda liderliğini yıllardan beri sürdürmektedir.

   

  İNCELE

 • AGATHON

   

  1918 yılından beri AGATHON, Standart Kalıp Malzemeleri konusunda müşterilerinin zor taleplerini yerine getirmektedir. En iyi malzeme kalitesi, yüzey kalitesi ve en dar toleranslara cevap veren AGATHON alanında dünya liderliğini sürdürmektedir.

   

  İNCELE