Fabrikaları Almanya/Baden Baden’da bulunan ve 1928 yılından beri sac metal alanında faaliyet gösteren ARKU MASCHINENBAU GmbH, şu anda yaklaşık 200 çalışanı ve Almanya, Çin ve ABD’de bulunan Düzleştirme ve Çapak Giderme Merkezleriyle alanında Pazar lideri olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

ARKU, üç ana alanda üretim yapmaktadır:

1- Parçalar ve Plakalar için Hassas Düzleştirme Makinaları
FLATMASTER, PLATEMASTER, ECOMASTER

2- Çapak Giderme Makinaları
EDGEBREAKER, EDGERACER, EDGEGRINDER

3- Boy Kesme ve Pres Önü Besleme Hatları

2005 Yılından itibaren piyasaya sunduğu birbirinden farklı kalınlık için FLATMASTER Hidrolik Parça Düzleştirme Makinalarıyla 0,5 ile 50 mm kalınlık aralığında olan tüm parçalarınızı iç gerginliğini çok yüksek oranda alarak hassas bir şekilde düzleştirmektedir. Ayrıca ECOMASTER Mekanik Parça Düzleştirme Makinalarıyla 0,3 ile 5 mm kalınlık aralığında bulunan ince saclar için düzleştirme çözümleri sunmaktadır. Son yıllarda piyasa sunduğu PLATEMASTER Hidrolik Plaka Düzleştirme Makina Serisiyle de özellikle büyük çelik servis merkezlerinin plaka vb. büyük parçalarda talep ettiği düzlemsellikleri ekonomik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek bir alternatif sunmuştur.

ARKU Firması, son yıllarda geliştirdiği çapak giderme ve kenar yuvarlama makinalarıyla da müşterilerine bu sektörde de yeni bir kalite anlayışı sunmaktadır. Bu alanda sunduğu 1’300 mm çalışma enine sahip birbirinden farklı EDGEBREAKER modelleriyle cüruf uzaklaştırmadan kötü oksijen/plazma çapakların temizlenmesine, lazer kesim çapakların uzaklaştırılmasından çift yüzey yoğun kenar yuvarlama ya da keskinlik almaya kadar farklı işlevleri olan makinalar geliştirmiştir. Ayrıca yine EDGEBREAKER serisinden olan ama sunduklarıyla diğerlerinden ayrılan EDGEBREAKER 1000 makinasıyla da 250 mm çalışma genişliğine kadar küçük parçaların çapak alma, tek yüzey kenar keskinlik alma ya da yuvarlama ve satine/scocth yüzey işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yine ARKU’nun ürün grubu arasında bulunan EDGERACER modeli de hassas ve ekonomik olarak tek yüzey ya da çift yüzey opsiyonlarıyla 3 boyutlu, kompleks ve hatta çok ince saclarda çapak giderme ve kenar yuvarlama işlemlerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

M Ü M E S S İ L L İ K L E R

 • FEINTOOL

   

  HASSAS KESME teknolojisinde dünyanın en bilinen markalarından biri olan FEINTOOL, kalıp teknolojisinin verdiği güçle, mühendislikten hassas kesim parçalarının seri üretimine kadar hassas kesimin bütün prosesleri için müşterilerine her türlü desteği sunmaktadır.

   

  İNCELE

 • BRUDERER

   

  BRUDERER, 1943 yılında Bay Egon BRUDERER tarafından kurulduğundan beri yüksek hassasiyet, performans, güvenilirlik ve yüksek verimlilikteki pres teknolojisinde kalitenin garantisi olmuştur.

   

  İNCELE

 • ARKU

   

  Fabrikaları Almanya / Baden Baden’da bulunan ve 1928 yılından beri sac metal alanında faaliyet gösteren ARKU MASCHINENBAU GmbH, şu anda yaklaşık 200 çalışanı ve Almanya, Çin ve ABD’de bulunan Düzleştirme ve Çapak Giderme Merkezleriyle alanında pazar lideri olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

   

  İNCELE

 • NOBAG

   

  NOBAG Nobs Engineering AG, 1919 yılında kurulmuş olan NOBS MASCHGINENFABRIK AG firmasının devamı niteliğinde 1993 yılında yeni adıyla üretimini sürdürmüştür. Uzun yıllardır, NOBS ismi dilme hatları ve ekipmanları ile özel amaçlı makinalar konusunda mükemmelliği temsil etmektedir.

   

  İNCELE

 • PEM-TEC

   

  PEMTec, hassas elektro-kimyasal mekanik işleme metoduyla çok zor parçaların üretimi konusunda uzmanlaşmış bir mühendislik firmasıdır. 1995 yılında ALMANYA Saarland’da kurulan PEMTec 2003 yılında Fransa Forbach’da bulunan yeni fabrikasına taşınmıştır.

   

  İNCELE

 • IMEAS

   

  1966 yılında kurulmuş olan IMEAS, ‘Makine, Ekipman ve Özel Aparatlar’ alanında üretim yapan bir İtalyan firmasıdır. Kurulduğu günden itibaren, paslanmaz çelik, yüksek alaşımlı çelik, titanyum, alüminyum, ahşap, plastik, kauçuk ve çeşitli alaşımlı malzemelerin işlenmesi alanlarında makineler üretmiştir.

   

  İNCELE

 • PERO

   

  1953 yılında Almanya’da kurulan PERO, adını firmanın kurucusu olan Peter Erbel’den almıştır. Metal parçaların yıkanmasında geliştirdiği teknolojiler ve geliştirdiği farklı makina tipleri ile bu alanda liderliğini yıllardan beri sürdürmektedir.

   

  İNCELE

 • AGATHON

   

  1918 yılından beri AGATHON, Standart Kalıp Malzemeleri konusunda müşterilerinin zor taleplerini yerine getirmektedir. En iyi malzeme kalitesi, yüzey kalitesi ve en dar toleranslara cevap veren AGATHON alanında dünya liderliğini sürdürmektedir.

   

  İNCELE